Toitumisnõustaja soovitab: 4 olulist põhjust, miks anda lapsele Gefilus jogurtijooke

Pimedal ja külmal ajal on immuunsussüsteemi kaitsmine ja hoidmine senisest veelgi olulisem. Eriti lastel, kelle vastupanuvõime pole veel nii tugevalt välja kujunenud kui täiskasvanutel.

On väheteada fakt, et meie immuunsüsteem sõltub tervelt 80% ulatuses seedimisest. Just seetõttu on oluline pöörata tähelepanu sellele, mida sööme ja mis kuidas meie organismile mõjub. Kiire, lihtne ja tõhus võimalus selleks on lisada lapse menüüsse Valio Gefilus väikesed jogurtijoogid, mis on ainsad kodumaised jogurtishotid. Need sobivad hästi hommikusöögi juurde, kiireks vahepalaks või põhitoidukorra täiendamiseks. Lisaks on need laktoosivabad.

Aju tööle ja meeleolu korda!

Viimasel aastakümnel on avastatud soolestiku ja ajutegevuse omavahelisi tugevaid seoseid. Paljudest uuringutest on selgunud, et soolemikroobid ja bakteriaalne tasakaal on otseselt seotud meie aju töövõimega. Kui meil on kõhus kõik korras, töötab ka aju efektiivsemalt. Igasugune ebakõla soolestikus kandub üle aga meie meeleollu ning võib olla seotud näiteks ka pideva väsimuse ja käitumishäiretega.

Lapse suurenenud valguvajadus

Kui organismis on liiga vähe valku, nõrgeneb immuunrakkude, kaitsekehade ja signaalmolekulide talitlus. Kasvava lapse valguvajadus on aga suurem kui täiskasvanu oma ning seetõttu tasub valgule ja selle sisaldusele lapse toitumises erilist rõhku panna. Piim ja piimatootedon teada-tuntud head valgu- ja kaltsiumiallikad.

Energiataseme heaks

Meie laiuskraadil on väga paljudel D-vitamiini puudus. D-vitamiin aitab vältida paljusid haigusi, muu hulgas on sel immuunsüsteemi toetav toime – see tugevdab makrofaage ning immuunrakke hingamisteede limaskestas. Lisaks aitab see ära hoida väsimust. Seega peaksid meie laiuskraadil elavad inimesed D-vitamiini toidulisandina pidevalt juurde võtma, sealhulgas kindlasti väikelapsed, rasedad ja rinnaga toitvad emad. Ka Valio Gefilus väikesed jogurtijoogid on hea võimalus D-vitamiini varude täiendamiseks. Lisa siia, et 100g Gefilus toodet katab 20% täiskasvanu päevasest D-vitamiini vajadusest.

Eriti oluline vitamiin

Valio Gefilus jogurtijoogid sisaldavad ka lapse arengu seisukohalt üht olulisemat vitamiini – B12. Selle piisav saamine on äärmiselt oluline normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks. Kõige sagedamini tekitabki B12-vitamiini puudus haigusnähte just närvisüsteemis, kuid kuna see vitamiin osaleb ka paljudes ainevahetusprotsessides, võib esineda väga mitmesuguseid ilminguid. B12 vitamiinile tasub rõhku panna aga juba rasedusperioodil ning samuti rinnaga toitmise ajal, sest just siis suureneb vajadus enamiku vitamiinide, sealhulgas B12-vitamiini järele – seda vajab nii ema organism oma tagavarade säilitamiseks kui ka loote või imiku arenev ja kasvav organism. Kõige suurem B12-vitamiini vajadus kogu inimese eluea jooksul ongi just raseduse lõpul ja rinnaga toitmise perioodil.

 

TEELE TEDER, toitumisnõustaja